top of page
_DSC5114.jpg
O ARTEGRAFIO, O MNIE

Autorskie grafiki i fotografie, eksponowane w salonie, sypialni, łazience, kuchni czy gabinecie, stające się częścią toczącego się w Waszych domach życia. 

Prace będące stałym elementem wystroju ale także wywołujące emocje, budujące szczególny nastrój. Dopracowane i utrwalone na szlachetnym podłożu po to, aby dostarczały maksimum wrażeń. Taki jest najważniejszy cel artystycznej działalności Artegrafio.

Istotą mojej pracy jest powrót do dawnych przemyśleń, wrażliwości i radości tworzenia, nieco stępionych przez wszechobecną komercję. Powrót do niedokończonych prac, pomysłów, które musiałem odłożyć, a możliwych do zrealizowania tu i teraz, dla Was i dla siebie.

Filarem jest możliwość korzystania z bagażu doświadczeń, przeżyć, zdobytej wiedzy i umiejętności. 

Znaczące dla mnie są nowe możliwości techniczne.

Druk na muzealnych papierach graficznych i fotograficznych o jakości Fine Art, oddający piękno grafiki i fotografii w niebywale plastycznym wymiarze, daje twórcy ogromne możliwości wyrażenia siebie. Szczególnie twórcy, który czuje potrzebę tworzenia. Uznałem, że oto właśnie nadszedł odpowiedni czas.

Na początek sięgam po prace, które były w przeszłości nagradzane i drukowane jedynie w pojedynczych egzemplarzach, z którymi jestem szczególnie związany. Zostały na nowo opracowane i będą wydrukowane w większych, ale ograniczonych nakładach. Jest ich niewiele, ale są dla mnie niezmiernie ważne i cenne, i nie wyobrażam sobie sklepowej galerii Artegrafio bez nich. Już, oczami wyobraźni, widzę je w Waszych domach.

Powstają oczywiście nowe grafiki i fotografie, które niebawem zapełnią sklepową galerię Artegrafio. Będą opracowane i pięknie wydrukowane.

Taki jest plan. Niech się dzieje!

Cezary Tkaczyk

KRÓTKO O SOBIE W TRZECIEJ OSOBIE

Cezary Tkaczyk - warszawski grafik i fotograf. Edukację plastyczną zaczynał w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, studiował na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wiele lat pracował na rynku reklamy fotografując m.in. modę, ludzi biznesu, architekturę oraz wykonując różnego typu projekty graficzne. Twórca ciekawej techniki fotografii wielowarstwowej, opartej o najwyższej jakości transparentne materiały światłoczułe firmy KODAK. "Portret rodzinny" wykonany tą techniką został pokazany w łódzkiej galerii Atlas Sztuki. Przy współpracy z firma KODAK zrealizował pierwszą w Polsce wystawę na papierze KODAK Professional Metallic Paper - "Zdarzenia - moda tak czy inaczej". Od kilku lat zajmuje się fotografią uliczną, a także powraca do tworzenia grafik, wykorzystując do ich utrwalania współczesną technikę inkografii. 

bottom of page